Program elektronické stability jízdy (ESP)
POZOR   POZOR:  ESP vás nezbavuje odpovědnosti za to, abyste jezdili náležitě opatrně a pozorně.

Missing Image
Abez ESP
Bs ESP
ESP napomáhá obnovit stabilitu vozidla, když začne sklouzávat ze zamýšlené dráhy. Toho se dosahuje brzděním jednotlivých kol a snížením točivého momentu motoru podle potřeby.
Systém rovněž zajišťuje funkci rozšířené regulace prokluzu, a to snížením točivého momentu motoru a přibrzděním v případě, že kola začnou při zrychlování prokluzovat. Tím se zlepšuje schopnost rozjezdu na kluzké vozovce nebo nezpevněném povrchu, stejně jako úroveň komfortu díky omezování prokluzu kol v ostrých zatáčkách.
Kontrolka řízení stability (ESP)
Kontrolka ESP při aktivaci systému bliká.   Viz   Varovné kontrolky a indikátory
Asistent nouzového brzdění
POZOR   POZOR:  Asistent nouzového brzdění vás nezbavuje zodpovědnosti za zachovávání potřebné opatrnosti a pozornosti při jízdě.

Asistent nouzového brzdění je schopen zjistit situaci nouzového brzdění měřením rychlosti, s jakou je sešlapován pedál brzdy. Systém zajišťuje maximální brzdný účinek po dobu sešlápnutí pedálu. Asistent nouzového brzdění je schopen v kritických situacích zkrátit brzdnou vzdálenost.
Systém řízení stability přívěsu
POZOR   POZOR:  Systém řízení stability přívěsu vás nezbavuje odpovědnosti a nutnosti dávat za jízdy s přívěsem pozor.
POZOR   POZOR:  Odpojením ESP vypnete systém.

Systém řízení stability přívěsu je vylepšená funkce ESP, automaticky zjišťuje okamžik, kdy se připojený přívěs začne přetáčet.
Když tato situace nastane, systém automaticky přibrzdí jednotlivá kola, aby stabilizoval jak přívěs, tak vozidlo. V případě velmi vážného rozkolísání přívěsu jsou sníženy otáčky motoru a vozidlo je automaticky zpomaleno.