POZOR:
Nepoužívejte sadu s kompresorem pro nouzový dojezd po defektu pneumatiky. Mohlo by to totiž vést ke ztrátě kontroly nad vozem.
POZOR:
V závislosti na typu a rozsahu poškození pneumatiky lze některé pneumatiky utěsnit pouze částečně. V některých případech utěsnění není možné vůbec. Při ztrátě tlaku v pneumatice dochází ke změně jízdních vlastností vozidla a může dojít až ke ztrátě kontroly nad vozidlem.
POZOR:
Soupravu nepoužívejte, pokud byla pneumatika již dříve poškozena, například podhuštěná při jízdě. To by mohlo mít za následek ztrátu kontroly nad vozidlem, vážné zranění nebo dokonce smrt. |
Pokud vozidlo není vybaveno rezervním kolem, má lepicí sadu a kompresor pro opravu pneumatiky. Tato souprava se nachází v zavazadlovém prostoru. Používejte pouze soupravu, která byla dodána s vaším vozidlem.
Poznámka:
Souprava na opravu pneumatiky dokáže opravit jeden průraz pneumatiky (o průměru do 6 mm).


Pokud svítí varovná kontrolka nízkého tlaku v pneumatikách, učiňte následující kroky:
- Postupně zpomalte, a jakmile to bude bezpečné, zastavte.
- Zatáhněte ruční brzdu a vypněte zapalování.
- Najděte v pneumatice proražené místo.
Poznámka:
Neodstraňujte z proražené pneumatiky předměty, např. hřebíky nebo vruty.
Použití soupravy s těsnicí hmotou a kompresorem pro opravu pneumatiky
POZOR:
Než pneumatiku dohustíte, prohlédněte její bočnici. Pokud vykazuje jakékoli praskliny, boule nebo podobné poškození, pneumatiku nehustěte. Mohlo by dojít ke zranění.
POZOR:
Při huštění pozorujte bočnici pneumatiky. Pokud se na pneumatice objeví jakékoli praskliny, boule nebo jiné podobné poškození, vypněte kompresor a nechejte vzduch uniknout přetlakovým ventilem. Nepokračujte v jízdě na této pneumatice. Mohlo by to totiž vést ke ztrátě kontroly nad vozem.
POZOR:
Když je kompresor v provozu, nestůjte přímo vedle pneumatiky. V případě prasknutí pneumatiky by mohlo dojít ke zranění.
POZOR:
Je-li souprava v provozu, nenechávejte ji bez dozoru. Nedodržení těchto pokynů může mít za následek zranění nebo dokonce smrt.
POZOR:
Nenechávejte kompresor pracovat déle než 10 minut. To by mohlo mít za následek nesprávnou funkci kompresoru a vážné zranění osob. |

- Sejměte trubici pro huštění pneumatiky a vytáhněte 12V napájecí konektor se stejnosměrným napětím zpod kompresoru.

- Rozviňte trubici láhve s těsnicí hmotou pro huštění pneumatik.

- Lahev s těsnicí hmotou připojte ke kompresoru.
- Připojte trubici kompresoru pro huštění pneumatik k ventilu láhve s těsnicí hmotou.

- Demontujte prachovou čepičku ventilu pneumatiky a připojte trubici láhve s těsnicí hmotou pro huštění pneumatik k ventilu pneumatiky.

- Zapojte 12V napájecí konektor se stejnosměrným napětím do 12V zásuvky ve vozidle. Viz
Přídavné zásuvky.
- Spusťte motor.

- Zapněte kompresor.

- Pneumatiku nahustěte na tlak mezi 2–3 bar.
Poznámka:
Pokud tlak vzduchu v pneumatice do deseti minut nedosáhne hodnoty 1,8 bar, je pneumatika zřejmě poškozena natolik, že provizorní oprava není možná. Vozidlo nechte okamžitě zkontrolovat. Nepokračujte v jízdě s vozidlem.
- Jakmile pneumatika dosáhne doporučeného tlaku mezi 2–3 bar, vypněte kompresor a zapalování.
- Odpojte trubici láhve s těsnicí hmotou pro huštění pneumatik od ventilu pneumatiky a vytáhněte 12V napájecí konektor se stejnosměrným napětím.
Poznámka:
Neodpojujte lahev s těsnicí hmotou od kompresoru.
- Namontujte zpět prachovou čepičku ventilu pneumatiky.
- Nalepte na volant výstražný štítek a sadu správně uložte v zavazadlovém prostoru.

- Ihned s vozidlem jeďte po 4–6 km. Nepřekračujte 80 km/h.

- Po jízdě mezi 4–6 km s vozidlem zastavte a zkontrolujte tlak v pneumatice. Viz
Tire Pressures
.
Poznámka:
Pokud tlak vzduchu v pneumatice poklesl na hodnotu 1,8 bar nebo níže, je pneumatika zřejmě poškozena natolik, že provizorní oprava není možná. Vozidlo nechte okamžitě zkontrolovat. Nepokračujte v jízdě s vozidlem.
Po použití soupravy s těsnicí hmotou a kompresoru pro opravu pneumatiky
POZOR:
Pokud za jízdy cítíte silné vibrace, slyšíte nezvyklé zvuky nebo si všimnete nestabilních jízdních vlastností, zpomalte a jakmile to bude bezpečné, zastavte. Pneumatiku znovu prohlédněte a zkontrolujte tlak. Pokud je tlak v pneumatice nižší než 1,3 bar nebo pokud jsou vidět jakékoli praskliny, boule nebo podobná poškození, nepokračujte v jízdě s touto pneumatikou. Mohlo by to totiž vést ke ztrátě kontroly nad vozem. |
Souprava umožňuje pouze jízdu na krátkou vzdálenost. Předpisy týkající se oprav či výměny pneumatiky po použití soupravy na opravu pneumatiky se mohou v jednotlivých zemích lišit. Doporučujeme obrátit se na pneuservis.
Po použití soupravy:
- Před opravou či výměnou proražené pneumatiky s vozidlem nepodnikejte jízdy delší než 200 km.
- Informujte všechny ostatní uživatele vozidla, že pneumatika byla utěsněna pomocí soupravy pro nouzovou opravu pneumatik. Upozorněte je na zvláštní jízdní podmínky, které musejí být dodržovány.
- Dokud nebude utěsněná pneumatika opravena či vyměněna, je u ní nutno pravidelně sledovat tlak vzduchu. Před demontáží pneumatiky z ráfku kola informujte technika v pneuservisu, že pneumatika obsahuje těsnicí hmotu.
- Sejměte láhev s těsnicí hmotou a trubici láhve s těsnicí hmotou pro huštění pneumatik z kompresoru a zlikvidujte je jako domovní odpad nebo je vraťte autorizovanému prodejci.
- Zakupte náhradní láhev s těsnicí hmotou a trubici láhve s těsnicí hmotou pro huštění pneumatik u autorizovaného prodejce.