Volitelné jízdní režimy
Volitelné jízdní režimy umožňují řidiči přizpůsobit si jízdní vlastnosti vozidla pomocí různých elektronických systémů. Tyto systémy optimalizují dynamiku vozidla a reakce hnací jednotky podle režimu, který vyberete.
Použití volitelných jízdních režimů
Missing Image  Pro změnu nastavení jízdního režimu stiskněte tlačítko režimu na přístrojové desce pod displejem. První stisknutí tlačítka rozsvítí zvolený režim. Následující stisknutí změní zvolený režim.
Režimy:
  • Normal – nejvhodnější pro každodenní používání. Pokud je vozidlo vybaveno adaptivními tlumiči, odpružení poskytuje vyváženou kombinaci pohodlí a dobré ovladatelnosti. Volitelný režim je výchozí jako Normal, avšak lze jej změnit tlačítkem na volantu.
  • Sport – aktivuje se, pokud v automatické převodovce zařadíte sportovní polohu (S). Sportovní režim zlepšuje schopnost reakce škrticí klapky a pomáhá vozidlu rychleji akcelerovat, avšak nemění dynamiku vozidla ani systém jízdní stability.
  • Sport + – nejvhodnější pro dynamickou jízdu. V tomto režimu se zlepší reakce škrticí klapky, a pokud je vozidlo vybaveno aktivním výfukem, získá silnější zvuk. Pokud je vozidlo vybaveno adaptivními tlumiči, odpružení ztuhne. V tomto režimu se karoserie méně pohybuje a řízení je přesnější. Volitelný režim je výchozí jako Sport, avšak lze jej změnit tlačítkem na volantu.
  • Track – poskytuje vysoké jízdní výkony. Zlepší se reakce škrticí klapky, a pokud je vozidlo vybaveno aktivním výfukem, získá silnější zvuk. Automaticky se použije režim regulace prokluzu orientovaný na výkony. V tomto režimu jsou zásahy regulace prokluzu omezeny a vyladěny speciálně pro použití pouze na závodní trati. Tento režim není určen pro jízdu na veřejných komunikacích. Pokud je vozidlo vybaveno adaptivními tlumiči, odpružení je nastaveno pro dynamické jízdní manévry. Tento režim poskytuje maximální ovladatelnost a co nejjistější jízdní vlastnosti na závodní trati nebo při sportovních předváděcích jízdách. Volitelný režim je výchozí jako Sport, avšak lze jej změnit tlačítkem na volantu.
  • Drag Strip – poskytuje vysoké jízdní výkony vhodné pro závody v akceleraci vozidel na uzavřené trati. V tomto režimu motor bezprostředně reaguje na vaše pokyny a vozidlo vybavené aktivním výfukem pak získá silnější zvuk. Tento režim není určen pro jízdu na veřejných komunikacích. Pokud je vozidlo vybaveno adaptivními tlumiči, nastavení se optimalizuje pro maximální zrychlení v přímém směru. Volitelný režim je výchozí jako Sport, avšak lze jej změnit tlačítkem na volantu.
  • Snow / Wet – poskytuje jisté jízdní vlastnosti za špatného počasí. Pokud je vozidlo vybaveno adaptivními tlumiči, odpružení poskytuje vyváženou kombinaci pohodlí a dobré ovladatelnosti. Volitelný režim je výchozí jako Normal, avšak lze jej změnit tlačítkem na volantu.