Polohy dětských sedaček
POZOR   POZOR:  Při použití dětských sedaček montovaných na přední sedadlo spolujezdce proti směru jízdy musí být přední airbag spolujezdce VYPNUTÝ.
POZOR   POZOR:  Pokud používáte dětskou sedačku s bezpečnostním pásem, ujistěte se, že bezpečnostní pás není povolený nebo překroucený.

Poznámka:   Při použití dětských sedaček montovaných na přední sedadlo spolujezdce proti směru jízdy musí být sedadlo nastaveno do nejzazší polohy a opěradlo úplně vzpřímené.

Poloha sedačky   Kategorie hmotnostních skupin  
0   0+   I   II   III  
Do 10 kg   Do 13 kg   9-18 kg   15-25 kg   22-36 kg  
Bezpečnostní sedačka pro batolata   Bezpečnostní sedačka pro batolata   Dětská bezpečnostní sedačka   Sedák nebo polštář pod dětskou sedačku   Sedák nebo polštář pod dětskou sedačku  
Přední airbag spolujezdce ZAPNUTÝ (všechna vozidla kromě Focus RS)   X   X   U1   U1   U1  
Přední airbag spolujezdce VYPNUTÝ (všechna vozidla kromě Focus RS)   U   U   U   U   U  
Přední airbag spolujezdce ZAPNUTÝ (Focus RS)   X   X   L   L   L  
Přední airbag spolujezdce VYPNUTÝ (Focus RS)   L   L   L   L   L  
Zadní sedadla   U   U   U   U   U  

L Vhodná jen pro následující druhy dětských sedaček: Roemer Baby-Safe (E1-04301146), Roemer Baby-Safe Plus (E1-04301146), Roemer Duo (E1-04301133), Roemer Duo Plus (E1-04301133) a Roemer KID (E1-04301148). Každopádně vám doporučujeme přepravovat děti v úředně schválených dětských sedačkách na zadních sedadlech.
U Vhodná pro všechny druhy dětských sedaček v této váhové kategorii.
X Není vhodná pro děti v této váhové kategorii.
U1 Vhodná pro všechny druhy dětských sedaček v této váhové kategorii. Každopádně vám doporučujeme přepravovat děti v úředně schválených dětských sedačkách na zadních sedadlech.