Image Shown Without Description
Poduszka powietrzna jest odpalana podczas silnego zderzenia czołowego lub lekko przesuniętego. Poduszka jest nadmuchiwana w ciągu kilku milisekund, amortyzując ruch ciała do przodu i zaczyna wypuszczać powietrze w momencie, gdy tułów kierowcy lub pasażera zetknie się z nią. Poduszka powietrzna nie jest odpalana podczas lżejszych zderzeń czołowych, uderzeń z tyłu, uderzeń bocznych lub wywrócenia pojazdu.
Wyłączenie poduszki powietrznej pasażera
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Poduszka powietrzna pasażera musi być wyłączona podczas korzystania z fotelika dziecięcego zamontowanego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu.

Przełącznik znajduje się w tablicy rozdzielczej po stronie pasażera. Lampka kontrolna odłączenia poduszki powietrznej pasażera znajduje się w konsoli środkowej.
Image Shown Without Description
  1. Włóż końcówkę kluczyka do szczeliny na kluczyk.
Image Shown Without Description
  1. Obróć kluczyk w położenie OFF.
  1. Po włączeniu zasilania sprawdź, czy zapala się lampka kontrolna OFF (wyłączenia poduszki powietrznej pasażera). Jeżeli lampka nie zapala się po włączeniu zasilania, oznacza to usterkę. Należy jak najszybciej zlecić sprawdzenie pojazdu.
Włączenie poduszki powietrznej pasażera
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Po wymontowaniu fotelika dziecięcego należy z powrotem włączyć poduszkę powietrzną pasażera.

  1. Włóż końcówkę kluczyka do szczeliny na kluczyk.
Image Shown Without Description
  1. Obróć kluczyk w położenie ON.
  1. Po włączeniu zasilania sprawdź, czy zapala się lampka kontrolna ON (włączenia poduszki powietrznej pasażera). Jeżeli lampka nie zapala się po włączeniu zasilania, oznacza to usterkę. Należy jak najszybciej zlecić sprawdzenie pojazdu.