OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Nie przekraczaj 50 km/h. Nieprzestrzeganie tej instrukcji może spowodować utratę kontroli nad pojazdem, obrażenia ciała lub śmierć.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Nie stosuj łańcuchów przeciwśnieżnych, jeśli droga nie jest pokryta śniegiem.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Łańcuchy przeciwśnieżne zakładaj wyłącznie na wskazane opony.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Jeżeli Twój pojazd jest wyposażony w kołpaki kół, zdejmij je przed założeniem łańcuchów przeciwśnieżnych.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Pamiętaj, że nawet zaawansowana technologia nie unieważnia praw fizyki. Utrata panowania nad pojazdem z powodu niewłaściwej reakcji kierowcy na warunki jest zawsze możliwa. Agresywny sposób jazdy we wszelkich warunkach na drodze może spowodować utratę kontroli nad pojazdem, zwiększając ryzyko poważnych obrażeń ciała lub uszkodzeń mienia. Aktywacja elektronicznego układu stabilizacji toru jazdy to znak, że przynajmniej niektóre z opon straciły przyczepność; może to zmniejszyć zdolność kierowcy do panowania nad pojazdem, co może spowodować utratę panowania nad pojazdem, wywrócenie się pojazdu, obrażenia ciała i śmierć.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Koła i opony muszą mieć taki sam rozmiar, indeks nośności i prędkość znamionową jak oryginalnie zamontowane w pojeździe. Zastosowanie innych opon lub kół może niekorzystnie odbić się na bezpieczeństwie i osiągach pojazdu. Ponadto użycie niezalecanych opon i kół może spowodować awarię układu kierowniczego, zawieszenia, osi lub skrzynki rozdzielczej. Przestrzegaj zalecanych wartości ciśnienia powietrza w oponach podanych na etykiecie certyfikatu zgodności z wymogami bezpieczeństwa znajdującej się na słupku B lub krawędzi drzwi kierowcy. Nieprzestrzeganie tej instrukcji może spowodować utratę kontroli nad pojazdem, wywrócenie pojazdu, obrażenia ciała lub śmierć.

Opony pojazdu mogą mieć bieżnik uniwersalny zapewniający przyczepność w deszczu i na śniegu. W niektórych warunkach klimatycznych, gdy wymagają tego sytuacje awaryjne lub przepisy, konieczne może być stosowanie opon zimowych i łańcuchów przeciwśnieżnych.
Wskazówka:   Izolacja zawieszenia i zderzaki pomagają chronić pojazd przed uszkodzeniem. Nie należy usuwać tych elementów z pojazdu podczas korzystania z opon zimowych i łańcuchów do opon.
Wskazówka:   Kierowanie pojazdem z prędkością zbyt dużą dla warunków panujących na drodze skutkuje możliwością utraty kontroli nad pojazdem. Jazda z bardzo dużą prędkością przez dłuższy czas może spowodować uszkodzenie podzespołów pojazdu.
Wskazówka:   Łańcuchy przeciwśnieżne mogą uszkadzać obręcze aluminiowe.
Podczas korzystania z opon zimowych i łańcuchów przeciwśnieżnych przestrzegaj następujących wskazówek:
  • W modelach innych niż GT należy używać łańcuchów lub linek przeciwśnieżnych o bardzo niskim profilu, 10 mm lub mniej zmierzone na ściance bocznej opony, wyłącznie na oponach całorocznych o rozmiarze 225/60R18 lub 225/55R19.
  • W modelach GT należy używać łańcuchów lub linek przeciwśnieżnych o bardzo niskim profilu, 10 mm lub mniej zmierzone na ściance bocznej opony, wyłącznie na oponach całorocznych o rozmiarze 225/55R19.
  • Nie używaj łańcuchów ani linek przeciwśnieżnych na oponach o rozmiarze 245/45R20.
  • Nie wszystkie łańcuchy lub linki przeciwśnieżne klasy S spełniają te warunki. Łańcuchy lub linki spełniające ten warunek dotyczący rozmiaru są wyposażone w urządzenie napinające.
  • Łańcuchy lub linki przeciwśnieżne należy nabywać od producentów jednoznacznie określających ograniczenia rozmiaru dotyczące prześwitu między oponą a nadwoziem.
  • Łańcuchy lub linki przeciwśnieżne montuj parami, wyłącznie na oponach tylnych kół.
  • Podczas jazdy z łańcuchami lub linkami przeciwśnieżnymi nie wolno przekraczać prędkości 50 km/h lub maksymalnej prędkości zalecanej przez producenta łańcuchów lub linek, zależnie od tego, która wartość jest niższa.
  • Łańcuchy lub linki przeciwśnieżne należy zamontować w prawidłowy sposób, sprawdzając, czy nie dotykają one żadnych przewodów elektrycznych ani hamulcowych.
  • Pojazd należy prowadzić ostrożnie. Jeśli usłyszysz, że łańcuchy lub linki przeciwśnieżne uderzają lub ocierają się o pojazd, zatrzymaj się i dociśnij je. Jeśli ta czynność nie usunie problemu, zdejmij łańcuchy lub linki przeciwśnieżne, aby zapobiec uszkodzeniu pojazdu.
  • Natychmiast zdejmij łańcuchy lub linki przeciwśnieżne, gdy nie są potrzebne. Nie stosuj łańcuchów ani linek przeciwśnieżnych na suchej nawierzchni.
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących łańcuchów lub linek przeciwśnieżnych skontaktuj się z Autoryzowanym Dealerem.