Jazda w warunkach niskich temperatur
Naładuj pojazd przed wyruszeniem w drogę w warunkach niskich temperatur.
Korzystaj z funkcji ogrzewania siedzeń i kierownicy w celu zapewnienia komfortu w połączeniu z umiarkowanymi ustawieniami temperatury kabiny oraz wentylatora, aby obniżyć ilość energii potrzebnej do działania układu ogrzewania i klimatyzacji.
Wstępne przygotowanie pojazdu
Możesz wstępnie przygotować pojazd za pomocą ustawień wyjazdu i komfortu, ogrzewając lub schładzając kabinę i akumulator wysokonapięciowy, gdy pojazd jest podłączony do sieci. Dzięki korzystaniu przed wyjazdem z energii pochodzącej ze źródła ładowania można zarządzać temperaturą akumulatora w celu uzyskania najlepszej wydajności jazdy i potrzeba będzie mniej energii do ogrzewania lub chłodzenia kabiny na początku podróży. Pomaga to w maksymalnym wydłużeniu zasięgu pojazdu.   Patrz   Ustawianie harmonogramu i preferencji ładowania
Wskazówka:   Dostęp do ustawień wyjazdu i komfortu można uzyskać również za pośrednictwem aplikacji FordPass.
Wskazówka:   Niższe ustawienia temperatury kabiny w układzie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji umożliwiają zwiększenie zasięgu pojazdu.
Parkowanie pojazdu
W przypadku temperatur tuż powyżej punktu zamarzania i niższych należy podłączyć pojazd do sieci, gdy nie jest on używany, aby podtrzymać wydajność akumulatora wysokonapięciowego.
W miarę możliwości zaparkuj pojazd w zadaszonym miejscu lub garażu. Pozwala to utrzymać temperaturę na umiarkowanym poziomie, co wpływa na wydajność akumulatora wysokonapięciowego i zapotrzebowanie na energię do ogrzania lub schłodzenia kabiny pojazdu.
Styl jazdy
Zasięg ulega zmniejszeniu w przypadku agresywnego stylu jazdy bądź ciągłej jazdy z wysoką prędkością. Agresywna jazda przez dłuższy czas może również doprowadzić do zmniejszenia wydajności i żywotności akumulatora. Skorzystaj z aplikacji podróży na ekranie dotykowym, aby wyświetlić swoje wyniki dotyczące jazdy.   Patrz   Dane dotyczące podróży