OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  W przypadku pojazdów użytkowych częściej dochodzi do dachowania niż w przypadku innego rodzaju pojazdów.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Pojazdy z wyżej umieszczonym środkiem ciężkości (pojazdy użytkowe i pojazdy z napędem na cztery koła) mają inną charakterystykę prowadzenia niż pojazdy z niżej umieszczonym środkiem ciężkości (samochody osobowe). W tych pojazdach należy unikać ostrych skrętów, nadmiernej prędkości i gwałtownego skręcania kierownicy. Niezachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu zwiększa ryzyko utraty kontroli nad pojazdem, wywrócenia pojazdu, odniesienia obrażeń lub śmierci.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  W razie dachowania osoba niezapięta pasami jest o wiele bardziej narażona na śmierć niż osoba z zapiętym pasem.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Nie należy przeceniać możliwości pojazdów z napędem na cztery koła. Mimo iż pojazd z napędem na cztery koła może przyspieszać lepiej niż pojazd z napędem na jedną oś podczas jazdy po nawierzchni o niskiej przyczepności, nie zatrzyma się szybciej. Zawsze prowadź pojazd z bezpieczną prędkością.

Pojazdy użytkowe i dostawcze mają inne właściwości prowadzenia niż samochody osobowe w różnych warunkach jazdy występujących na ulicach, autostradach i w terenie. Pojazdy użytkowe i dostawcze nie zostały zaprojektowane do pokonywania zakrętów z prędkościami tak wysokimi jak samochody osobowe, podobnie jak samochody sportowe z niskim zawieszeniem nie są odpowiednio przystosowane do jazdy w warunkach terenowych.