Tryb Untamed jest przeznaczony do sportowej jazdy z lepszym, sportowym trzymaniem drogi i szybszymi reakcjami. W tym trybie pojazd szybciej reaguje na naciśnięcie pedału przyspiesznika oraz szybciej zwalnia po zdjęciu stopy z pedału przyspiesznika. Układ kierowniczy i układ zmiennej charakterystyki zawieszenia są dostrojone do ustawień sportowych. Poziom nagłośnienia wnętrza się zwiększa, a oświetlenie wnętrza i podświetlenie zestawu wskaźników przyjmuje pomarańczowy kolor stosownie do przyspieszenia i sposobu poruszania kierownicą.
Untamed Plus
Ta funkcja dostosowuje tryb Untamed w celu umożliwienia jazdy wyczynowej i jest przeznaczona do stosowania wyłącznie na torach wyścigowych i torach zamkniętych. Gdy jest aktywny, tryb ten zapewnia zbalansowaną moc wyjściową dla zapewnienia spójności czasu okrążeń. Pedał przyspiesznika jest skalibrowany tak, aby zapewniać optymalne sterowanie napędem. Układ zapewnia kontrolę trakcji i kontrolę toru jazdy bardziej zorientowane na osiągi. W tym trybie interwencja układu kontroli trakcji i układu stabilizacji toru jazdy zostaje zredukowana i dostosowana wyłącznie do jazdy na torze. Nagłośnienie wnętrza jest znacząco zwiększane, a oświetlenie wnętrza i podświetlenie zestawu wskaźników przyjmuje pomarańczowy kolor stosownie do przyspieszenia i sposobu poruszania kierownicą.
Aby móc korzystać z tej funkcji, pojazd musi być w trybie Untamed, z włączonym suwakiem funkcji Untamed Plus, gdy akumulator ma temperaturę roboczą. Podczas korzystania z tego trybu funkcja sterowania pedałem przyspieszenia jest niedostępna, a inne funkcje asystenta kierowcy są wyłączone.
Wskazówka:   Ta funkcja może nie być dostępna przy temperaturze otoczenia poniżej °C lub temperaturze akumulatora poniżej 15°C.
Wskazówka:   Jeśli funkcja nie jest dostępna, naładuj pojazd aż do uzyskania wystarczającego poziomu naładowania akumulatora i spełnienia wymogów dotyczących temperatury.