Tryb Untame jest przeznaczony do sportowej jazdy z lepszym, sportowym trzymaniem drogi i szybszymi reakcjami. W tym trybie pojazd szybciej reaguje na naciśnięcie pedału przyspiesznika oraz szybciej zwalnia po zdjęciu stopy z pedału przyspiesznika. Ten tryb umożliwia szybsze przyspieszanie i zapewnia bardziej sportowe wyczucie kierownicy. Układ kierowniczy i układ zmiennej charakterystyki zawieszenia są dostrojone do maksymalnej wydajności. Poziom nagłośnienia wnętrza się zwiększa, a oświetlenie wnętrza i grafika zestawu wskaźników przyjmują pomarańczowy kolor oraz wyświetla się grafika rosnąca w zależności od przyspieszenia i sposobu poruszania kierownicą.
Untame Plus
Ta funkcja dostosowuje tryb Untame w celu umożliwienia jazdy wyczynowej i jest przeznaczona do stosowania wyłącznie na torach wyścigowych i torach zamkniętych. Gdy jest aktywny, tryb zapewnia zbalansowaną moc wyjściową dla zapewnienia spójnych czasów okrążeń. Pedał przyspiesznika jest skalibrowany tak, aby zapewniać optymalne sterowanie napędem. Układ zapewnia kontrolę trakcji i kontrolę toru jazdy bardziej zorientowane na osiągi. W tym trybie interwencja układu kontroli trakcji i układu stabilizacji toru jazdy zostaje zredukowana i dostosowana wyłącznie do jazdy na torze. Nagłośnienie wnętrza jest znacząco zwiększane, a oświetlenie wnętrza i grafika zestawu wskaźników przyjmują pomarańczowy kolor oraz wyświetla się grafika powiązana z przyspieszeniem i poruszaniem kierownicą.
Aby móc korzystać z tej funkcji, pojazd musi być w trybie Untame, z włączonym suwakiem funkcji Untame Plus, gdy akumulator ma temperaturę roboczą. Podczas korzystania z tego trybu funkcja sterowania pedałem przyspieszenia jest niedostępna, a inne funkcje asystenta kierowcy są wyłączone.
Wskazówka:   Ta funkcja jest dostępna wyłącznie wtedy, gdy poziom naładowania akumulatora wysokonapięciowego jest wyższy niż około 35%, temperatura otoczenia wynosi ponad -18 °C a akumulator wysokonapięciowy jest rozgrzany.