Image Shown Without DescriptionImage Shown Without Description
 Do zastosowania w Twoim pojeździe przetestowano i zatwierdzono wyłącznie zabezpieczenia do przewożenia dzieci posiadające certyfikat ECE-R129 lub ECE-R44.03 (bądź późniejszy).
Wskazówka:   Przepisy dotyczące obowiązku stosowania zabezpieczeń do przewożenia dzieci różnią się zależnie od kraju.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Ostrzeżenie! Nosidełka dla niemowląt ani fotelika dziecięcego montowanego tyłem do kierunku jazdy nie wolno montować na siedzeniu chronionym aktywną przednią poduszką powietrzną! Może to doprowadzić do śmierci lub poważnych obrażeń u dziecka.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Poduszka powietrzna pasażera musi być wyłączona podczas korzystania z fotelika dziecięcego zamontowanego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Po wymontowaniu fotelika dziecięcego należy z powrotem włączyć poduszkę powietrzną pasażera.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Zabezpieczeń do przewożenia dzieci nie wolno poddawać jakimkolwiek modyfikacjom.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Podczas jazdy nie trzymaj dziecka na kolanach.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Nie zostawiaj dzieci ani zwierząt samych w pojeździe. Niezastosowanie się do tej instrukcji może spowodować obrażenia ciała lub śmierć.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Jeżeli pojazd brał udział w kolizji, zabezpieczenia do przewożenia dzieci muszą zostać sprawdzone przez Autoryzowanego Dealera.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Nie umieszczaj górnej taśmy pasa bezpieczeństwa ani nie pozwalaj dziecku przekładać górnej taśmy pasa pod jego ramieniem lub za plecami. Niezastosowanie się do tego zalecenia może zmniejszyć skuteczność pasa bezpieczeństwa i zwiększyć ryzyko obrażeń lub śmierci w razie zderzenia.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Nie używaj poduszek, książek lub ręczników do podwyższenia siedzenia dla dziecka. Niezastosowanie się do tej instrukcji może spowodować obrażenia ciała lub śmierć.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Po wymontowaniu zabezpieczenia do przewożenia dzieci należy z powrotem zamontować zagłówek.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Zawsze dopilnuj, aby dziecko było prawidłowo zabezpieczone w wyposażeniu odpowiednim dla jego wzrostu, wieku i wagi. Zabezpieczeń do przewożenia dzieci nie kupuje się razem z pojazdem. Niezastosowanie się do tych instrukcji może spowodować zwiększenie ryzyka poważnych obrażeń ciała lub śmierci dziecka.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Stosując zabezpieczenie do przewożenia dzieci w połączeniu z pasem bezpieczeństwa, upewnij się, że pas bezpieczeństwa nie jest luźny lub skręcony.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Nie mocuj fotelika podwyższającego ani poduszki podwyższającej tylko za pomocą dolnej taśmy pasa bezpieczeństwa.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Mocując fotelik podwyższający lub poduszkę podwyższającą, uważaj, aby pas bezpieczeństwa nie był luźny ani skręcony.
OSTRZEŻENIE   OSTRZEŻENIE:  Dopilnuj, aby dzieci siedziały w pozycji wyprostowanej.